woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranembberlin
درباره من
سفارت ايران در برلين iran embassy in berlin iran botschaft berlin
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۷:۱۰

نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته در شهر تبريز برگزار خواهد شد

در راستاي انتخاب شهر تبريز به عنوان پايتخت گردشگري كشورهاي اسلامي در سال 2018 ميلادي و به منظور معرفي توانمنديهاي استان آذربايجان شرقي در بخش گردشگري و تغذيه به فعالين اين بازار نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته از تاريخ 2 لغايت 5 اسفند ماه 1396 (21 لغايت 24 فوريه 2018 با حضور فعالين بخش هاي مختلف  توريسم برگزار خواهد شد. 

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۷:۵۳

برج كلاه‌فرنگي شوشتر

برج كلاه‌فرنگي شوشتر با قدمت دوره قاجاريه در مركز شهر شوشتر در استان خوزستان قرار دارد.
اين بناي برج مانند در كنار رود كارون و نزديك به بند ميزان در شهرستان شوشتر قرار دارد و مشهور به كلاه فرنگي است.

اين برج هشت ضلع دارد و زيرسازي آن كه برج روي آن قرار گرفته است، نسبت به سطح زمين، چهار متر ارتفاع دارد و ارتفاع خود برج نيز حدود هفت متر است.

مردم شهر شوشتر اين برج را كلاه‌فرنگي مي نامند و مي گويند، برج جايگاه ديده‌باني قيصر روم يا شاپور ساساني جهت نظارت بر كار كارگران مشغول در بندميزان بوده است.

نماي بيروني اين برج از سنگ‌هاي تراش خورده ساخته شده است. كه اين سنگها نيز به مرور زمان افتاده‌اند و اكنون فقط سه متر از اين سنگهاي تراش خورده بر بدنه برج باقي مانده است.

بندميزان با دو ضلع مورب خود، تقريبا در روبرو و چشم‌انداز اين برج قرار دارد.

برج كلاه‌فرنگي شوشتر در سال 1378 توسط سازمان ميراث فرهنگي با شماره 2611 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

با ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين آشنا شويد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۸:۳۱

اولين سفير پس از انقلابي شيلي در ايران رونوشت استوار نامه خود را به وزير امور خارجه تقديم كرد.

"ايگناسيو يانوس" اولين سفير شيلي در ايران عصر امروز ضمن ديدار با دكتر محمد جواد ظريف رونوشت استوار نامه خود را تقديم ايشان كرد.

دكتر ظريف در اين ديدار ضمن اشاره به تقويت روابط سياسي ايران و شيلي و همكاري بخش هاي خصوصي دو كشور به منظور توسعه مناسبات اقتصادي و تجاري، خواستار يافتن راه هاي تازه براي تقويت روابط دو كشور در بخشهاي مختلف، از جمله روابط بانكي شد.

وزير امور خارجه كشورمان همچنين بر لزوم تقويت روابط مردمي و پارلماني ميان دو كشور در دوره جديد تاكيد كرد.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۱:۱۵

تشريح آخرين وضعيت سرنشينان نفتكش سانچي و اقدامت انجام شده توسط دستگاه ديپلماسي كشور از زبان سخنگوي وزارت امور خارجه ايران

 

بهرام قاسمي در گفتگو با ايسنا ضمن با ابراز تاسف مجدد از حادثه‌اي كه براي نفتكش ايراني و همچنين سرنشينان آن در آب‌هاي چين رخ داده است، اظهار كرد: از همان روز نخست اين اتفاق در وزارت امور خارجه ستادي مرتبط با آن تشكيل شد؛ دوشنبه گذشته در نشست خبري نيز اعلام كردم كه دستورات لازم در اين ارتباط به سفارت جمهوري اسلامي ايران در پكن و سركنسولگري كشورمان در شانگهاي داده شده است.

وي با بيان اين‌كه «نمايندگي كشورمان در چين در طول اين مدت به صورت مكرر با مقامات چين براي پيگيري اين موضوع در تماس بوده است»، تصريح كرد: ‌از ابتداي اين حادثه تلخ در خود چين نيز براي اين موضوع ستاد بحراني تشكيل شد و طي روزهاي اخير يك خط تماس دائمي بين تهران  و پكن برقرار بوده است.

وي با بيان اين‌كه «ما به طرف چيني اعلام كرده‌ايم كه از هر طريق ممكن كه مي‌توانند تلاش بيشتري را بعمل آورند»، در عين حال گفت: دولت چين به ما اطمينان داده است كه با تمام توان در اين زمينه در حال تلاش است.

سخنگوي وزارت  امور خارجه افزود: در اين ارتباط جمهوري اسلامي ايران با سازمان آيمو (سازمان جهاني دريانوردي)  نيز رايزني‌هايي داشته است.

وي همچنين اضافه كرد: همانگونه كه در خبرها آمد؛ آقاي دكتر ظريف امروز با وزير امور خارجه چين در اين ارتباط به صورت مفصل صحبت كردند. در اين گفت‌وگوي تلفني وزير امور خارجه چين گزارشي از اقدامات انجام شده براي خاموش كردن حريق ايجاد شده و تعيين سرنوشت وضعيت سرنشينان اين نفتكش ارائه و اطمينان داد كه دولت چين با تمام توان به فعاليت خود ادامه مي‌دهد تا هر چه زودتر وضعيت اين نفتكش و سرنشينان آن مشخص شود.

وي افزود: علاوه بر تماس‌هاي مستمر با مقامات چيني طي روزهاي گذشته و حضور برخي از مقامات و مسؤولين ذيربط ايراني در چين، نيروهاي ويژه عمليات امداد و نجات كشورمان به سمت محل حادثه اعزام شده‌اند تا بتوانند در يك اقدام جمعي در جهت مقابله با آتش و اطفاي حريق اقدام نمايند كه اميدواريم در صورت عدم وقوع هرگونه حادثه غيرمترقبه، نيروهاي مشترك ويژه امداد و نجات بتوانند تا فردا وارد نفتكش ايراني شوند.

آخرين اخبار را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

قاسمي افزود: وزارت امور خارجه طي روزهاي اخير علاوه بر چين با دولت ژاپن و كره جنوبي نيز در تماس مستمر بوده است و ژاپن علاوه بر همكاري‌هاي كه تاكنون صورت گرفته، قرار است با اعزام تجهيزات لازم و مورد نياز و تيم‌هاي امداد و نجات در اين عمليات مشترك مشاركت لازم را داشته باشد.

وي همچنين افزود: علاوه بر وزارت امور خارجه در ساير وزارتخانه‌ها و دستگاه نيز ستادهايي در اين ارتباط تشكيل شده است و آن‌ها نيز در حال انجام وظايف محوله خود مي‌باشند.

وي با اشاره به نگراني خانواده‌هاي سرنشينان نفتكش سانچي و با ابراز همدردي با آن‌ها تاكيد كرد: شرايط سخت روحي خانواده‌هاي اين عزيزان براي ما كاملا  محسوس و قابل درك است و از همان ابتداي وقوع اين ماجرا وزير امور خارجه شديدا نسبت به سرنوشت پرسنل اين نفتكش نگران بوده و دستورات لازم به بخش هاي مختلف وزارت امور خارجه براي پي‌گيري وضعيت اين هموطنان را صادر و آنها را مكلف نموده علاوه بر اقدامات ديپلماتيك و سياسي لازم، با تمام توان و در حد امكان همكاري‌هاي لازم را با ساير دستگاه‌هاي ذيربط بعمل آورند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۰۱:۴۰

 برگزاري نمايشگاه بين المللي كشاورزي آگروتكنيكا در هانوفر با حضور هئيت رسمي جهاد كشاورزي ايران.

هيات رسمي وزارت جهاد كشاورزي ايران به رياست آقاي عباس كشاورز، معاون وزير در امور بذر و زراعت جهت حضور در نمايشگاه بين المللي آگروتكنيكا در شهر هانوفر آلمان و پيگيري توافقات كشاورزي دو كشور در تاريخ 13 لغايت 17 نوامبر 2017 به آلمان سفر نمود. در اين سفر هيات ايراني ضمن بازديد از غرفه هاي نمايشگاه مذكور، ديدارهاي جداگانه اي با مقامات وزارت كشاورزي و تغذيه آلمان و نمايندگان شركتها و اتحاديه هاي آلماني انجام و در خصوص زمينه هاي همكاري احتمالي دو طرف مذاكره نمودند. شايان ذكر است كه تمركز نمايشگاه مذكور بيشتر بر بخش مكانيزاسيون و ماشين آلات كشاورزي بود.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۰:۵۲

نشست بانكداران ايراني در فرانكفورت

روز پنج شنبه بيست و پنجم آبان ماه 1396 جلسه اي با بانكداران ايراني با مديريت بانك مركزي و با حضور رئيس سفارت ايران در برلين در سركنسولگري ايران در فرانكفورت برگزارشد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از پژوهشكده پولي و بانكي، «نادر مالكي» درباره چهارمين همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا در تهران، افزود: در نوامبر 2015 ( آبان 1394) براي نخستين بار توانستيم همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا را تحت عنوان اوليه 'همايش تجاري ايران - اروپا' برگزار كنيم.

وي ادامه داد: در اين زمان تحريم ها هنوز وجود داشت اما در آستانه لغو شدن بود. از اينرو علاقه مندان به ايران، نمايندگان بانك ها، تجار، دانشگاهيان و سياستمداران با اشتياق آخرين دستاوردهاي توسعه ايران را دنبال مي‌كردند.

مالكي يادآور شد: نخستين نشست تجاري ايران - اروپا به ويژه به دليل ارايه ايده هاي نخست چگونگي برقراري روابط آلمان، اروپا و ايران، نحوه امضاي قراردادهاي تجاري، چگونگي تامين مالي پروژه هاي تجاري، چگونگي يافتن شركاي تجاري و ايجاد سرمايه گذاري هاي مشترك از سوي ولي الله سيف رييس كل بانك مركزي، رويداد بسيار موفقي بود.

وي افزود: در آن زمان، مخاطبان اروپايي كنجكاو و علاقه مند به اين مسائل بودند اما هيچگونه اطلاعاتي از نحوه انجام فعاليت هاي تجاري در ايران نداشتند. به همين دليل اين نشست به طور قطع درهاي ايران را به سوي بسياري از شركت كنندگان باز كرد.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت گفت:‌ دومين همايش بانكي - تجاري ايران اروپا در مارس 2016 ( اسفند 1394) و بلافاصله پس از لغو بيشتر تحريم ها برگزار شد و اين بهترين زمان براي برگزاري همايش بود، طرف هاي اروپايي علاقه مند به شركت در آن بودند و اشتياق فراواني براي ايجاد روابط اروپا و آلمان با ايران وجود داشت.

به گفته مالكي، آن زمان مهمترين موضوع اتصال دوباره سيستم بانكي ايران به سيستم بانكي بين لملل بود اما اين موضوع از مارس 2016 تاكنون همچنان حل نشده باقي مانده است به طوري كه شركت هاي اروپايي و ايراني با وجود تمايلي كه براي آغاز روابط، تجاري خود دارند اما نمي دانند چگونه وام دريافت كرده و پروژه هاي خود را تامين مالي كنند.

وي ادامه داد: بانك هاي اروپا همچنين نگران مجازات سنگين از سوي آمريكا در صورت همكاري با شركت ها و بانك هاي ايراني هستند.

به گفته مالكي،دويچه بانك و بانك «بي ان پي پاريباس» به همين دليل مجبور به پرداخت جرايم سنگين شده اند و از آن زمان تاكنون، ديگر بانك هاي اروپا نيز نسبت به رابطه با ايران ترديد دارند و اين وضعيت با روي كار آمدن رييس جمهوري جديد آمريكا دشوارتر شده است.

وي اظهار داشت:‌ «دونالد ترامپ» به طور واضح سياست هاي خود را نسبت به ايران اعلام نكرده اما بعد از اظهار نظر وي كه توافق هسته اي با ايران را 'بدترين توافق تاريخ' دانسته بود، نبايد زياد خوشبين بود.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت گفت:‌ به نظر من اين مسئله در مقياس بزرگتري، مهمترين مانع بانك‌ها و شركت هاي اروپايي براي رابطه با ايران است.

وي ادامه داد: علاقه به حضور در ايران و برقراري روابط تجاري با اين كشور همچنان وجود دارد اما در حال حاضر بايد صبر كرد و مطمئن هستم كه دليل خوبي براي خوشبيني داريم چرا كه در روز 19 آوريل يكي از روزنامه هاي اصلي آلمان خبري را منتشر كرد مبني بر اينكه «ركس تيلرسون» وزير امور خارجه آمريكا در نامه اي به «پل رايان» سخنگوي كنگره اين كشور يادآور شده كه ايران تاكنون به تمامي تعهدات هسته اي خود عمل كرده و آمريكا در حال بررسي لغو كامل تحريم ها عليه ايران و اين نشانه و دليل خوبي براي خوش بيني نسبت به آينده است.

مالكي ثبات سياسي را براي سرمايه گذاري ها با اهميت توصيف كرد و افزود: براي افزايش همكاري ها داشتن روابط قابل اعتماد ضروري است و اين سياست براي حفظ جايگاه ايران به عنوان يك مقصد جذاب براي سرمايه گذاران بين المللي بايد حفظ شود.

وي تصريح كرد: از منظر ديگر، در صورت ادامه مشكلات مربوط به كسب رضايت بانك هاي اروپايي براي قراردادهاي مرتبط با ايران و باقي ماندن تهديد سناريوي به اصطلاح 'اسنپ بك' (بازگشت تحريم هابه صورت اتوماتيك و بدون نياز به هيچ مذاكره و چانه زني عليه ايران)، مطمئن هستم تقويت بانك هاي ايراني مستقر در اروپا مي توانند اقدام هوشمندانه اي داشته باشد.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت افزود: به اعتقاد من، نشست بانكي و تجاري ايران - اروپا مهمترين سكو براي بانك ها و شركت هاي اروپايي و ايراني است.

وي افزود: با توجه به ارتباطات بسياري كه داريم، ايران شريكي منحصر به فرد و مناسب براي آلمان و اروپا هست و خواهد بود.

به گفته مالكي، هر دو طرف بايد صبور باشند و به تلاش هاي خود ادامه بدهند. علاوه بر اين، نقش ايران و آمريكا در منطقه نبايد ناديده گرفته شود. حتي اگر هيچ پيشرفتي صورت نگيرد، همه ما بايد صبور باشيم و سعي كنيم به نيازهاي شركاي خود پاسخ دهيم.

به گزارش ايرنا، علي ديواندري رييس پژوهشكده پولي و بانكي روز گذشته( يكشنبه) در نشستي خبري از حضور 35 بانك، شركت و موسسه مالي اروپايي در چهارمين همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا خبر داد.

وي رويكرد اين همايش را بررسي روند پيشرفت مبادلات مالي و بانكي يك سال پس از برجام و فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران است.

بلژيك، انگليس، ايتاليا، سوئيس، آلمان ، فرانسه و هلند از جمله كشورهايي هستند كه نمايندگان شان در اين همايش حضور دارند.

اين همايش روزهاي 9 و 10 ارديبهشت در مركز همايش هاي صدا و سيما برپا خواهد شد، در مجموع 16 سخنراني تخصصي و كليدي از سوي مهمانان خارجي انجام مي شود.

همايش تجاري و بانكي ايران و اروپا از سال 94 تاكنون همه ساله در دو نوبت برگزار مي شود. دوره پيشين اين رويداد اقتصادي در پاييز سال گذشته و در هفته مالي اروپا در شهر فرانكفورت آلمان برپا شد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۲۸:۲۰

نحوه كمك به زلزله زدگان استانهاي غربي كشور

  

به نقل از سفارت ايران در برلين هموطنان گرامي ساكن در آلمان مي توانند پرداخت هاي نقدي خود را از طريق حساب هاي ذيل براي كمك به زلزله زدگان غرب كشور انجام دهند:

 

شماره حساب ريالي  99999 هلال احمر جمهوري اسلامي ايران نزد بانك ملي ايران 

 

شماره حساب دلاري  702070 هلال احمر جمهوري اسلامي ايران نزد بانك ملي ايران

 

شماره حساب يورويي 800300 هلال احمر جمهوري اسلامي ايران نزد بانك ملي ايران

 

شماره حساب دلاري 1404440 هلال احمر جمهوري اسلامي ايران نزد بانك ملت

 

مشخصات حساب ارزي بانك ملي ايران در شهر هامبورگ 

 

Account Holder: Iranian Red Crescent

 

Account No.: 200 60 800 300

 

Account Currency: Euro

 

Account Holding Bank: 

Bank Melli Iran, Central Branch

Swift BIC Code: MELIIRTH060

Tehran – Iran

 

Branch Code: 060

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۷:۴۴

برگزاري مراسم اختتاميه دوره آموزشي مديران شركتهاي ايراني حوزه انرژي هاي تجديدپذير توسط موسسه همكاري هاي بين المللي آلمان(GIZ)

مراسم اختتاميه دوره آموزشي موسسه همكاري هاي بين المللي آلمان(GIZ) با موضوع انرژي هاي تجديدپذير در تاريخ 23 نوامبر 2017 برگزار گرديد.

در اين دوره تعدادي از مديران شركتهاي خصوصي كوچك و متوسط  ايراني فعال در حوزه انرژي هاي تجديد پذير به منظور بررسي موضوعاتي همانند مديريت پروژه، ورود به بازارهاي بين المللي و بازديد از شركتها و مراكز تحقيقاتي اين حوزه  با هماهنگي سفارت ايران در برلين  حضور داشتند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۵۷

فرصت هاي سرمايه گذاري در مناطق آزاد ايران در سميناري در آلمان معرفي شد

سمينار فرصت هاي سرمايه گذاري در مناطق آزاد تجاري جمهوري اسلامي ايران در محل انجمن اقتصادي NUMOF  آلمان  11 آبان ماه سالجاري در شهر برلين  و با همت سفارت ايران در برلين برگزار شد .

در اين سمينار كه با حضور بيش از 40 نفر از صاحبان و نمايندگان شركت ها و صنايع آلماني تشكيل گرديد ، مدير كل سرمايه گذاري خارجي شورايعالي مناطق آزاد كشورمان به همراه مديران مناطق آزاد انزلي و ماكو ضمن ارائه اطلاعاتي از وضعيت حقوقي مناطق آزاد و امتيازاتي كه بر اساس قانون براي سرمايه گذاران خارجي پيش بيني شده ،  فرصت ها و زمينه هاي مورد نياز براي سرمايه گذاري و انتقال فناوري در اين مناطق را معرفي نمودند .

رايزن اقتصادي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين نيز با اشاره به وضعيت فعلي روابط اقتصادي بين ايران و آلمان به ظرفيت هاي فراوان موجود در كشورمان كه ميتواند موجب افزايش روابط اقتصادي بين دو كشور شود اشاره كرد . در پايان اين نشست سئوالات شركت كنندگان آلماني توسط مديران مناطق آزاد جمهوري اسلامي ايران  پاسخ داده شد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۸:۵۲

 فراخوان نشست معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با نخبگان، پژوهشگران ، اساتيد و دانشجويان دكتري و پسا دكتراي مقيم برلين 


معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري با همكاري بنياد ملي نخبگان، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراكز علمي و فناوري منتخب كشور در نظر دارد تا در راستاي استفاده از ظرفيت علمي و پژوهشي متخصصان و دانشمندان ايراني مقيم خارج از كشور در مراكز علمي، فناوري و صنعتي كشور و هم انديشي با آنان در فراهم سازي شرايط مناسب جهت توسعه فناوري هاي نو ظهور و پيشرفته در كشور و كمك به تاسيس شركت هاي دانش بنيان در حوزه هاي فناوري پيشرفته از كليه اساتيد دانشگاه ها، محققان،پژوهشگران و دانشجويان مقطع دكتري و پسادكتري ايراني مقيم آلمان دعوت به همكاري به عمل آورد.

در همين ارتباط قرار است جناب آقاي دكتر ستاري معاون محترم علمي و فناوري رئيس جمهور و ساير مديران ارشد معاونت علمي و فناوري طي جلسه اي با حضور در جمع هموطنان عزيز به تشريح جزييات برنامه بپردازند. از آن دسته از افرادي كه علاقمند هستند در برنامه فوق شركت نمايند درخواست مي گردد تا با ارسال نام و نام خانوادگي ، رشته تخصصي و شماره تماس خود به ايميل a.gharib@mfa.gov.ir   مراتب حضور خود در برنامه را تاييد نمايند.

همايش در نيمه دوم ژانويه 2018 و در برلين خواهد بود .مكان و زمان قطعي برگزاري همايش از طريق ايميل اطلاع رساني خواهد شد. 

براي كسب اطلاع بيشتر به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ