woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranembberlin
درباره من
سفارت ايران در برلين iran embassy in berlin iran botschaft berlin
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۴:۱۷

ماسيمو دالما نخست وزير و وزير امور خارجه اسبق ايتاليا با دكتر ظريف ديدار و گفتگو كرد

 

ماسيمو دالما نخست وزير و وزير خارجه اسبق ايتاليا كه براي شركت در كنفرانس امنيتي تهران در كشورمان بسر مي برد، عصر امروز با وزير امور خارجه كشورمان ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار آقاي دالما حفظ و حمايت از توافق هسته اي و تقويت همكاريهاي اقتصادي با كشورمان از سوي اتحاديه اروپا را موضوعاتي با اهميت برشمرد.

وزير امور خارجه كشورمان نيز بر لزوم اقدامات و گامهاي عملي از سوي اتحاديه اروپا در كنار بيانيه هاي صادره از سوي آن اتحاديه در قبال حفظ و حراست از دستاوردهاي برجام تاكيد كرد.

تبادل نظر در خصوص اوضاع كشورهاي منطقه از جمله سوريه و عراق از ديگر موضوعات اين ديدار بود.

آخرين اخبار در سايت سفارت ايران در برلين

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۵:۴۶

كشتي يوناني

در غرب جزيره يك كشتي عظيم‌الجثه در سواحل نيلگون كيش جا خوش كرده است كه به كشتي يوناني معروف است. در يكي از روزهاي گرم تابستان سال ۱۳۴۵، بوميان جزيره كيش ناگهان كشتي عظيم‌الجثه‌اي را كه در نزديكي روستاي باغو به گل نشسته بود، ديدند. هنوز پس از گذشت سال‌ها دليل به گل نشستن اين كشتي در پس پرده‌اي از ابهام است اما گفته مي‌شود به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايي در سواحل جزيره كيش اين اتفاق روي‌ داده است.

اين كشتي در سال ۱۳۲۲ شمسي توسط شركت ويليام هاميلتون به وزن ۷۰۶۱ تن و به طول ۱۳۶ متر در بندر گلاسكو در اسكاتلند ساخته شد و در روز ۴ مرداد ۱۳۴۵ به هنگام بازگشت از ايران، در سفر دريايي خود به كشور يونان در عرض جغرافيايي ۲۶ و ۲۰ درجه شمالي و طول جغرافيايي ۵۳ و ۵۴ درجه شرقي به گل نشست و هشتاد روز تلاش اورينوكو، يدك‌كش هلندي براي بيرون كشيدن اين كشتي به ثمري نرسيد. تلاش‌هاي ناموفق زيادي براي بيرون كشيدن آن انجام شد و به ناچار سرنشينان كشتي مجبور به ترك آن شدند و بار آن تخليه شد، چرا كه عمليات بيرون كشيدن كشتي از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نبود. اطلاعات بدست آمده از شركت بيمه لويدز لندن نشان دهنده اين است كه اين كشتي در زمان به گل نشستن متعلق به كشور يونان و بنام كولااف بوده است. اين كشتي در ابتدا “شيپور امپراتور” سپس “ناتوراليست” و در سال هاي بين ۱۳۳۸ تا يكسال قبل از توقف، در مالكيت خطوط كشتيراني ايران با نام‌هاي “سيروس فارس”‌، “همدان” در تردد بوده است.

كشتي يوناني از نظر تاريخي قدمت و اهميت چنداني ندارد وگذشت زمان كشتي را دچار فرسودگي كرده است. قسمت تحتاني كشتي كه در آب است بر اثر برخورد امواج دريا با آن پوسيده و هر آن ممكن است فرو افتد.

تماشاي خورشيد كه به آهستگي در پشت كشتي يوناني در آب هاي نيلگون خليج فارس غروب مي‌كند خاطره‌اي فراموش‌نشدني و جاويدان است. درخشش آخرين شعاع هاي نور خورشيد بر پهنه آسمان، طيف رنگ هاي زرد و قرمز و نارنجي و سايه روشن هاي لكه هاي ريز و درشت ابر، تابلويي چنان زيبا و خيال انگيز را در پشت كشتي يوناني پديد مي آورد كه نظير آن را كمتر مي توان يافت.

پارك ساحلي كشتي يوناني در زميني به مساحت ۶۰ هزار متر مربع با امكاناتي چون آمفي‌تئاتر، كافه تريا، رستوران ايراني و لبناني، غرفه هاي فروش تنقلات، ايستگاه هاي كرايه اسكيت، دوچرخه و فروش محصولات ورزشي در محيط پيرامون كشتي يوناني در دست احداث مي‌باشد.

ساير جاذبه هاي گردشگري ايران را در سايت سفارت ايران در برلين بشناسيد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۹:۲۲

شهر بازفت

 

بخش بازفت يكي از بخش‌هاي شهرستان كوهرنگ در استان چهارمحال و بختياري ايران است . بخش بازفت در ۱۹۰ كيلومتري شهركرد، مركز استان چهارمحال بختياري قرار دارد و يكي از محل‌هاي كوچ عشاير و ايلراه‌هاي آنها بوده است و هميشه، خصوصا در فصل بهار به علت طبيعت زيبا و سحرآميزش مورد توجه گردشگران بوده است.

تقسيمات كشوري

بخش بازفت
دهستان بازفت
دهستان دوآب (كوهرنگ)

جمعيت

بنابر سرشماري مركز آمار ايران، جمعيت بخش بازفت شهرستان كوهرنگ در سال ۱۳۸۵، برابر با ۱۴۷۳۷ نفر بوده است..
بازفت بالا و بازفت پايين

منطقه بازفت شامل دو بخش بازفت بالا و بازفت پايين مي‌باشد.

بازفت بالا در همجواري مرز استان خوزستان واقع گرديده است. در اين قسمت اكثر طوايف شيخ رباط، موري و و كيارسي و سهيد و قند علي ساكن مي‌باشند. اين منطقه داراي جاذبه‌هاي گردشگري و توريستي بوده و از پوشش جنگلي با درختان بلوط برخوردار است.

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۸:۵۴

سهند نام قله‌اي در شمال شهرمراغه


سهند نام قله‌اي در شمال شهرمراغه واقع در استان آذربايجان شرقي ايران است.

مشخصات كوه : ارتفاع : ۳۷۰۷ متر مكان : شمال غربي ايران ارتفاع نسبي : ۱۸۲۶ متر گونه : آتشفشاني مطبق

آخرين فوران : ناآشكار، احتمالا دوران هولوسن

رشته كوه سهند به عنوان عروس كوهستانهاي ايران مشهور است . دامنه هاي سر سبز و چشمه هاي روان آن بسيار دل نواز هستند . اين رشته كوه در شمال مراغه واقع بوده و بلندترين قله آن جام نام دارد . سهند و جام دو قله به هم چسبيده اين رشته كوه مي باشند.چشمه اي در قله اين كوه وجود دارد كه تقد س خاصي براي آن قائلند

سهند در باورهاي آييني اسطوره شناسي جايگاه برجسته‌اي دارد، به نظر برخي از محققان كوه سهند همان كوه اسنوند است كه در اوستا آمده و زرتشت در آنجا با الهه آبها گفتگو كرده است. سهند رشته‌اي از جبال البرز است كه در شمال مراغه و از غرب به شرق كشيده شده و بلندترين قله آن 3710 متر ارتفاع دارد.

قسمت اعظم سهند در سال پوشيده از برف است. دامنه‌هاي سهند در طول سال پوشيده از گل و ريحان و لاله واژگون بوده و اين امر جلوه‌هاي بديعي از طبيعت را در برابر چشم گردشگران به تماشا مي‌گذارد.

دامنه كوه سهند در مراغه گردشگاهي سرشار از طراوت و نعمت براي گردشگران و علاقه‌مندان به طبيعت است.

جاذبه‌هاي گردشگري و دامن سرسبز و پربركت كوه سهند هر سال ميهمانان و گردشگران زيادي را پذيرا شده و آنان را از نعمات خود بهره‌مند مي‌كند.

كوه سهند با دامنه‌هاي سرسبز و پر از گل و ريحان خود شامه نواز گردشگران و ميهمانان نوروزي بوده و براي صعودكنندگان خاطره‌اي خوش را به يادگار مي‌گذارد.

اين كوه همواره محلي مناسب و سرسبز براي گردش و تفريح مردم شهرهاي آذربايجان شرقي و غربي و گردشگران و مسافران اين شهرها به ويژه شهرستان مراغه است.

شقايق‌هاي صحرايي و آلاله‌هاي روييده شده در دامنه‌هاي اين كوه كه از جمله گونه نادر لاله واژگون هستند، منظره جالبي را براي گردشگران و ميهمانان تداعي مي‌كند.

وجود ‪ ۱۸۵گونه پرنده بومي و مهاجر ، وجود پستانداران متعدد و گونه‌هاي متنوع و نادر گياهي و آبزي ، دامنه سهند و جلگه‌هاي آن را به زيستگاهي مهم براي حيات وحش تبديل كرده و ديدن هر كدام از اين مناظر براي گردشگران جالب و خاطره انگيز است.

كوه سهند علاوه بر جاذبه‌هاي ديدني موجب رونق كشاورزي ، دامداري و كندو داري در اين منطقه شده و سرسبزي قسمت زيادي از آذربايجان شرقي و مراغه مديون اين كوه است.

وجود چشمه‌هاي متعدد در قله و دامنه‌هاي آن كه مشهورترين آن‌ها” قرخ بلاغ ” گوموش بلاغي” ، “پري” و ” گوران بلاغي” است ، طراوت و لطافت را به مراغه ارمغان داده و موجب سيرابي درختان ، باغات و مراتع اين شهرستان مي‌شود.

كوه سهند با ‪ ۱۳۰هزار هكتار مراتع ييلاقي علاوه بر سرسبزي داراي گونه‌هاي گياهي خوش خوراك مثل شبدر و يونجه بوده و دامنه‌هاي آن مرتع و چراگاه بسيار مناسبي براي دام‌هاي دامداران ، ايلات و عشاير منطقه است.

دامداران منطقه و عشاير استان‌هاي آذربايجان شرقي و غربي هر سال براي ييلاق گذراني و تعليف دام به دامنه‌هاي كوه سهند كوچ مي‌كنند.

دامنه‌هاي اين كوه به علت داشتن گل‌هاي فراوان بهترين محل جهت توليد عسل بوده و عسل توليد شده در اين منطقه از شهرت ويژه‌اي برخوردار است.

سرماي زياد در طول مدت زمستان و برف زياد در اين كوه مانع رشد درختان و درختچه‌ها شده ولي تيره‌هاي مختلف گياهي كه همگي به صورت علفي پايا و يك ساله هستند ، در مراتع و چمن‌زارهاي سهند به وفور يافت مي‌شود.

قله سهند وجام

قله سهند وجام/ دوقله اي كه دست در گردن هم دارند،با سرهاي بر افراشته : براي رسيدن به اين قله ها ،پس از رسيدن به شهرستان مراغه، يكي از شهر هاي استان آذربايجان شرقي با حركت از حوالي راه آهن بطرف هشترود،كه با عبور از روستاهاي داش آتان ،مردق،سرگيز ه،ميمونق-به” كورده ده مي رسيم- جاده آسفالته تا كورده ده ادامه مي يابد،كه در دو طرف اين جاده باغهاي گردو،سيب،گيلاس…ديده مي شود

در انتهاي ده پلي كوچك بر روي رودخانه ديده مي شود. جاده خاكي از اين نقطه شروع مي شود كه با كمي شيب وسر بالا وسنگلاخي باپيچ وخم هاي بلند كه در ادامه به گردنه مي رسد.جاده اي طولاني ار ميان تپه ماهورها ودشت بطرف “قيخ بولاغ”مي رود ،وسيله نقليه سواري وميني بوس …تا دامنه قله ونزديك چشمه مي رود- در مسير وچشم انداز دشت دامنه” سهند چند كلبه سيماني وچادر عشاير ديده مي شود –صبح كه از مراغه حركت كني ،حدود ظهر به كنار چشمه قيخ بولاغ وكنار ديوار وجاي گاه سيماني مي رسيم .در دامنه ،بطرف شمال كه نگاه مي كنيم يال وقله هاي سهند وجام خيلي دور نيستند ،از سمت چپ چشمه واز شيب جنوبي بطرف راه پاكوب وشمال غربي به قله سهند مي رسيم .پشت يال دشتي وسيع ديده مي شود با ادامه مسير از روي يال وراهي سنگلاخي بطرف شمال شرقي مي رويم ،در بين دو قله يك سنگ قبرسيماني ديده مي شود ،ادامه شيب سر بالايي به قله جام مي رسد .در بالاي قله ميله اي وسنگ چين بزرگي قرار دارد ،داخل يكي از اين سنگ چين ها چاهي پر آب ديده مي شود – سنگ چين بالاي قله براي توقف وشب ماني مناسب است .در شرايط مناسب از چشمه تا قله اول وسپس دوم در حدود ۳-۴ ساعت طول مي كشد . مناظر دور دست از بالا خيلي زيباست از مسير جنوبي كه به قله جام نزديك تر است وراهي پاكوب دارد ،به طرف پايين وچشمه قيخ بولاغ سرازير مي شويم .براي رسيدن به قله سهند مي توان از جاده هشترود به خراجو واحمد آباد كه طولاني تر است ،هم استفاده كرد.ضمنا از كورد ده تا مراغه حدود ۳۵ كيلو متر است .

كوهستان سهند

، آنچه در ادامه مي آيد،برداشتي است از مقاله آقاي كشاورز

كوهنوردان زيادي همه ساله ازسراسرايران براي صعود به قله سهند مخصوصا در فصل بهار واوايل تابستان به منطقه آذربايجان مي آيند واكثريت آنها يا قله جام را از سمت جنوب يا شمال وقله قوچ گلي را از سمت شمال صعود كرده ومراجعت مي نمايند .بي آنكه شناخت مختصري از اين كوهستان زيبا بدست آورند …سهند كوهستان مهمي است در آذربايجان شرقي به وسعت ۴۵۰۰ كيلومتر مربع.اين كوهستان از طرف غرب به درياچه اروميه واز سمت شرق به شهرستان سراسكند (هشترود)به طول تقريبي ۴۵ كيلومترمربع كهبيش از بيست قله آن متجاوز از ۳۰۰۰مترارتفاع دارد .سهند را عروس كوهستانهاي ايران گويند…مراتع سهند بهترين مكان براي ايلات وعشاير جنوب آذربايجان يعني منطقه مراغه-مياندوآب- بناب – ملكان و مهاباد مي باشد…تفاوت سهند با كوههاي غربي ايران ويراني قلل آن است .به جاي ارايه يك قله منفرد مانند سبلان چندين قله مرتفع بر روي يك دايره نسبتا مدور ارايه داده است.علاوه بر قلل مشهوري كه گرداگرد اين دايره استقرار يافته در روي خطي به طول ۱۰۰ كيلو متروعرض ۴۵ كيلومتر …در جبهه شمالي برف از سالي به سال ديگر مي رسد .كوهستان سهند از مجموعه كوههاي آتشفشاني تشكيل شده كه درياچه كوچكي كه خاص اين كوهستانهاست در دامنه هاي آن به چشم مي خورد .كه از مهمترين آنها مي توان به آلمالوگلي ، قور گل آيقرگلي،نادر گلي ،گين گلي و قوچ گلي اشاره كرد.در اين كوهستان بريدگي هاي سخت- دامنه هاي شيب دار ودره هاي عميق وباريك وقله هاي متعدد در موازات همديگر به وجود آمده اند .كه در ايندره ها جويبارها ورودخانه هاي زيادي به سوي دو آبگير عمده يعني دره قزل اوزن (درياي خزر)ودرياچه اروميه جريان دارند.معروف ترين قله ودره هاي سهند عبارتند از :۱-در بخش شمال شرقي كه مشرف به جلگه بستان آباد مي باشد قله هاي قوچ گلي داغي – بز داغي – حرم داغي – متال داغي – زري داغي – آت داغي – جوداغي كه به وجود آورنده دره هاي- چيني بلاغ –سعيد آبادچيچكلو كه همين دره ها وقله ها سرچشمه رودهاي چيني بلاغ چايي-قپان چايي- بهادر چايي-كلقان چايي مي باشند.كه اكثرا به حوضه آبريز قزل اوزن ودر نهايت به درياي خزر مي ريزند.بلندترين قله سمت شمال شرق قله قوچ گلي به ارتفاع ۳۷۰۰متر مي باشد.نزديكترين روستا ها به همين قله ها روستاهاي ثمر خزان- چيني بلاغ- چيچكلو مي باشد. ۲- در بخش شمالي كه مشرف به جلگه ليقوان وتبريز مي باشد :گيروداغي- شيرشير داغي –دميرلي داغي- شله سرداغي- پانيخ داغي كه بوجود آورنده دره هاي توله سر دره سي-بارالي دره سي – گين دره سي – ورودخانه هاي ليقوان چاي-توله سر چاي-بارالي چاي كه در نهايت به آجي چاي تبريز پيوسته به درياچه اروميه مي ريزند.بزرگترين قله بخش شمالي كوهستان سهند قله گيروه با ۳۶۰۰ متر ارتفاع نزديك ترين روستا ها ومسير صعود روستاي ثمر خزان و روستاي ليقوان مي باشد.۳-در بخش شمال غربي كه مشرف به جلگه تبريز وشهرستان اسكو مي باشد قله سلطان داغي – نوروز داغي – ارشد داغي – سنجر داغي – و قشنار داغي – زينجاب داغي كه بوجود آورنده دره هاي زينجاب دره سي- ارشد چمني – كندوان دره سي – آستاري دره سي ورودخانه هاي كندوان چايي- اسكو چايي وزينجاب رود كه در نهايت به درياچه اروميه مي ريزند .بلند ترين قله شمال غرب سلطان داغي با ارتفاع ۳۴۲۵ متر ونزديكترين روستاها ومسير صعود روستاي كندوان وعنصرود مي باشد.در بخش غرب وجنوب غرب كه مشرف به جلگه آذرشهر وعجب شير ومراغه بوده قله هاي ميدان داغي – قارمش داغي – قوجا داغي –نال ميخ داغي – چماقلو داغي – عريان داغي و اوليا داغي كه بوجود آورنده دره هاي گنبه دره سي – بهادر دره سي – چاخ چاخ يوردي – اسفاين دره سي – سارم ساخلي يوردي ورودخانه هاي گنبر چاي وتوفارقان چاي آذرشهر – قلعه چاي عجب شير و صوفي چاي مراغه مي باشد.بزرگترين قله منطقه غرب كوهستان قله ميدان داغي با ۳۴۰۵ متر نزديك ترين روستاها ومسير صعود روستاهاي هرگلان عجب شير گنبر آذرشهر و ياي شهر مراغه –كندوان اسكو مي باشد.۵- در بخش جنوب كه به جلگه مراغه وهشترود مشرف بوده كوه معروف سهند يك كوه با دو قله كه جام ۳۵۵۰ وقله سهند ۳۵۱۳متر خود نمايي ميكنند. كمي بطرف جنوب شرق كوه آق داغ مي باشد جنوب كوه سهند مرتع قيخ بولاغ وشمال آن شاه يوردي ودشت بايندر مي باشد. نزديكترين روستاها ومسير صعود روستاي كورده ده وباتما نقليچ مراغه وروستاي چيچكلو هشترود مي باشد.در بخش شرقي ارتفاع قابل ملاحظه اي وجود ندارد وبه مرتع بايقراء ختم مي شود.۶- بخش مركزي فاقد قله هاي مرتفع بوده ولي سه دره زيبا وپر آب :شاه يوردي- بايندر ده سي و تورپاغلي بستر سه رودخانه مهم كوهستان قرانقوچاي – مردق چاي وصوفي چاي مي باشد .همين دره هاي زيبا وفرحناز هسته مركزي كوهستان بوده كه در ميان قلل مرتفع همچون نگيني برانگشتر جلوه گر است -…واينهم يك كروكي …ومسير هاي پيشنهادي دوروزه :۱- روستاي كردده مراغه- مسير رودخانه – گردنه دودانلو – كوثر بلاغي – بايندر دره سي محل شب ماني – قله گيروه- توله سر دره سي –ليقوان تبريز.۲- مرتع قرخ بلاغ –قله سهندوجام – شاه يوردي محل شب ماني – ادامه شاه يورديقله قوچ گلي – پيست اسكي سهند .۳- سد علويان مراغه – دره اسپراين- مرتع سارم ساخلي محل شب ماني – قله قارمش – ارشد چمني – كندوان.۴- روستاي ياي شهر مراغه – شاخه فرعي صوفي چاي –تور پاغلي محل شب ماني – گردنه ليقوان – گين در سي – روستاي ليقوان .۵-روستاي هرگلان عجب شير – آبشار شرشر – دربند قطر- قله ميدان داغي – ارشد چمني محل شب مانيسلطان داغي – چوبان چشمه سي- عنصرود اسكو.۶- روستاي گنبروف آذرشهر – نال ميخ- تورپاغلي دره سي محل شب ماني – بايندر دره سي – قله سهندوجام – قرخ بلاغ – مراغه .۷-روستاي ياي شهر مراغه – شاخه اصلي صوفي چاي – بايندر درهسي محل شب ماني – يال حرم وقوچ گلي – چيني بلاغ دره سي –المالوگلي – روستاي المالو هشترود

با ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين آشنا شويد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۸:۲۱

سه كشور اتحاديه اروپا با ظريف نشست برجامي خواهند داشت

 

محمد جواد ظريف روز دوشنبه در حاشيه كنفرانس امنيتي تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين سوال كه آيا مقامات آلمان از شما دعوت كرده اند كه در خصوص وقايع اخير در ايران به آلمان سفر كنيد؟، اظهارداشت: براساس صحبت هاي انجام شده، توافق كرديم باتوجه به اهميتي كه اين روزها برجام دارد و بخصوص باتوجه به سياست هاي مخرب آمريكا نشست مشورتي بين ايران و سه عضو اتحاده اروپا درمورد برجام انجام شود.

وي ادامه داد: برخي از رسانه ها به خصوص رسانه هاي اسرائيلي تلاش كردند در اين زمينه خبرسازي كنند كه اين خبرسازي ها بي اساس و بي مبنا است.

وزير امور خارجه همچنين گفت: برخي در خارج از كشور تلاش كردند سوء استفاده كنند. اين واقعيت است كه در ايران مردم برخلاف متحدين منطقه حق دارند كه اعتراض و نظر و انتقاداتشان را مطرح كنند.
ظريف تصريح كرد: البته انتقاد و اعتراض به صورت مسالمت آميز حق مردم بوده و با خشونت هم فرق دارد.
وي با بيان اين كه مردم نشان دادند ضمن اين كه اعتراض را حق خود مي دانند، خشونت را نمي پذيرند و بر نمي تابند، افزود: آمريكايي ها تلاش كردند از اين حركت سوء استفاده سياسي براي اهداف خود كنند، ديديم حتي با وجود اعمال فشاري كه در شوراي امنيت كردند و روش هاي نامناسبي كه وجود داشت، چگونه منزوي شدند و همه كشورها به جاي اين كه درمورد مسائل مورد نظر آنها صحبت كنند درخصوص ضرورت حفظ برجام و امتناع از دخالت در امور داخلي صحبت كردند.

رييس دستگاه ديپلماسي ايران ادامه داد: اين كشورها در شوراي امنيت سازمان ملل از اين كه بخواهند اين موضوع را بهانه اي براي استفاده اهداف سياسي خود كنند، ابراز نگراني كردند و براساس تمام گزارش هايي كه از جاهاي مختلف حتي در داخل آمريكا و در مقالاتي كه نوشته شد و همچنين آنطور كه تلويزيون هاي آمريكايي گفتند اين جلسه نشان داد كه گرايش دولت جديد واشنگتن در سطح جهاني گرايشي منزوي است.
ظريف گفت:جمهوري اسلامي ايران، نظامي مبتني برمردم است و ما قدرت ،اقتدار، پيشرفت وخود را مديون مردم مي دانيم و به جد اعتقاد داريم كه مردم ولي نعمت ما هستند.

وي ادامه داد: دولت بيش از همه نگران وضع و معيشت مردم هستيم و تلاش مي كند كه در اين زمينه علاوه بر تلاش، نظرات مردم را بشنود. البته آنها راه خود را از خشونت و اغتشاش جدا كردند.

با ادامه خبرها در سايت سفارت ايران در برلين ما را همراهي كنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۹:۱۹

سفير جديد لهستان رونوشت استوارنامه خود را تسليم دكتر ظريف كرد

"ياروسواف مارچين دومانسكي" سفير جديد لهستان در ايران عصر امروز ضمن ديدار و گفتگو با دكتر محمد جواد ظريف، رونوشت استوار نامه خود را تسليم وزير امور خارجه كرد.

خبرهاي مشابه ديگر در سايت سفارت ايران در برلين

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۰۰:۴۵

رونوشت استوار نامه سفير جديد غنا در ايران به دكتر ظريف وزير امور خارجه ايران تقديم شد


"محمد سايوتي يحيي ايدي" سفير جديد جمهوري غنا در ايران، عصر امروز با وزير امور خارجه ديدار و رونوشت استوارنامه خود را تقديم دكتر ظريف كرد.

خبرهاي مشابه ديگر در سايت سفارت ايران در برلين

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۶:۳۰

 وزراي امور خارجه ايران و بلژيك در بروكسل ديدار و گفتگو كردند

 

دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران كه در بروكسل به سر مي برد، در ادامه برنامه هاي خود خود، با آقاي ديديه ريندزر، وزير امور خارجه بلژيك ديدار و گفتگو كرد.

 وزراي امور خارجه دو كشور در اين ديدار با ابراز رضايت از روند رو به رشد روابط و مناسبات دو جانبه، بويژه روابط اقتصادي و تجاري، بر بهره گيري از فرصت هاي موجود و توانمندي هاي دو كشور براي افزايش اين همكاريها، بويژه در زمينه هاي حمل و نقل و ترانزيت تاكيد كردند.

 وزير امور خارجه بلژيك در اين ديدار همچنين خواستار اجراي كامل برجام از سوي همه طرف‌هاي اين توافق شد.

 دو مقام همچنين مسايل منطقه اي را نيز  با در نظر داشت تسريع در يافتن راه حل هاي سياسي مورد تاكيد قرار دادند.

 در اين ديدار، ضرورت جلوگيري از تلاشهاي برخي عناصر از خاك كشورهاي اروپايي به قصد تحريك به خشونت، مورد تاكيد قرار گرفت.

ادامه خبرها در سايت سفارت ايران در برلين

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۲۷:۲۴

دكتر روحاني در تماس تلفني رييس جمهور تركيهايران و تركيه براي جهش در روابط دوجانبه و منطقه‌اي مصمم هستند

روساي جمهوري اسلامي ايران و تركيه در تماسي تلفني، درباره راههاي توسعه بيش از پيش همكاريهاي تهران و آنكارا در حوزه‌هاي دوجانبه، منطقه‌اي و بين‌المللي گفت‌و‌گو و تبادل نظر كردند.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني روز چهارشنبه در تماس تلفني "رجب طيب اردوغان" با وي، ضمن ابراز خرسندي از روند مثبت همكاري هاي دو كشور در حوزه هاي سياسي، امنيتي و اقتصادي ، تصريح كرد كه با اجراي طرح‌هاي در دستور كار دو كشور‌، بي ترديد در سال جاري ميلادي شاهد جهش و تحركي اساسي در روابط تهران - آنكارا بويژه در حوزه اقتصادي خواهيم بود.

رييس جمهور همچنين تسريع در همكاري بانكهاي دو كشور از جمله در سواپ ارزي و استفاده از پول‌هاي ملي را ضروري خواند و گفت: تقويت همكاري‌هاي بانكي و تسهيل امور گمركي ، نقش مهمي در توسعه و تقويت روابط برجاي خواهند گذاشت.

دكتر روحاني در ادامه با بيان اينكه ايران براي تحكيم روابط خود با تركيه مصمم است ، به همكاري هاي دو كشور در حوزه منطقه اي اشاره كرد و گفتهمكاري هاي تهران  آنكارا و مشاركت فعال آنها در مذاكرات سوچي و آستانه، به تقويت و توسعه امنيت در منطقه كمك كرده و اين روند همچنان تا رسيدن به ثبات و امنيت كامل در منطقه ادامه مي يابد.

رييس جمهور همچنين با اشاره به اظهارات رييس جمهوري تركيه درباره نقش برخي رسانه‌هاي غربي و صهيونيستي در ايجاد ناآرامي در كشورها و از جمله در تركيه، گفت: حضور مدبرانه و آرام بخش پليس ايران در ناآرامي هاي محدودي كه اخيرا در برخي از شهرها شاهد بوديم، نشان دهنده اين است كه ما به امنيت و ثبات كشور اطمينان كامل داريم و با توجه به حضور گسترده مردم در مخالفت با آشوبگران‌، امنيت و آرامش كامل خواهيم داشت.

دكتر روحاني افزود: در جمهوري اسلامي ايران مردم درچارچوب قانون آزادند تا انتقادات و اعتراض خود را بيان كنند و بي ترديد براي ما امنيت و آرامش مردم بسيار حائز اهميت است و در همين راستا در برابر اعمال خشونت و اقدامات غيرقانوني سوء استفاده كنندگان سكوت نخواهيم كرد.

رييس جمهور تركيه نيز در اين تماس تلفني تاكيد كرد كه آنكارا مصمم است روابط خود را در همه حوزه‌ها با جمهوري اسلامي ايران گسترش دهد.

خبرهاي مشابه را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد

رجب طيب اردوغان با بيان اينكه براي روابط دو كشور اهميت زيادي قائليم و اميدواريم در سال جاري ميلادي ، روابط تهران و آنكارا در همه حوزه ها جهش داشته باشد، گفت: با تقويت همكاري‌هاي بانكي و تسريع در استفاده از پول‌هاي ملي در روابط اقتصادي دو كشور ، اين روابط تعميق خواهد يافت.

وي همچنين به نقش نشست هاي سوچي و آستانه در تقويت ثبات و امنيت منطقه اي اشاره و گفت كه تهران و آنكارا به اين همكاري ها تا تحكيم ثبات منطقه ادامه خواهند داد.

رييس جمهور تركيه همچنين با اشاره به برخي ناارامي‌ها در روزهاي اخير در ايران به حوادث مشابهي كه برخي قدرتها در كشورش ايجاد كرده بودند‌، پرداخت و گفت: تركيه ثبات و امنيت ايران را از ثبات و امنيت خود جدا نمي داند.

اردوغان با اشاره به عملكرد رسانه‌هاي غربي و اظهارات مقامهاي ارشد آمريكا و رژيم صهيونيستي عليه برخي ناآرامي ها در ايران اظهارداشت: ما تبليغات رسانه‌هاي غربي را عليه خودمان ديده و به اظهارات تكراري و مداخله جويانه افرادي مانند ترامپ و نتانياهو عادت كرده ايم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۰:۲۱

 خشكبيجار

خشكبيجار شهري است ساحلي در ۲۰ كيلومتري شمال شرقي رشت كه در كنار درياي خزر قرار دارد.

سواحل زيباي اين شهر زبانزد است. سواحل زيباي حاجي بكنده،امير بكنده، امين آباد و… در مجاورت اين شهر توريستي قرار دارند. طول سواحل اين شهر بيش از ۱۵ كيلومتر است كه در مجاورت منطقهٔ آزاد انزلي جايي مناسب براي سپري كردن اوقات فراغت و بازي‌هاي دريايي در فصول گرم سال است. در تاريخ معاصر سواحل اين شهر محل تجمع‌ها در مراسم تفريحي است ازجمله سيزده بدر

جمعيت

براساس سرشماري سال ۱۳۸۵ جمعيت خشكبيجار ۴۶۷۳۹نفر بوده‌است. برآورد جمعيتي براي اين شهر جمعيت آن را در سال ۱۳۹۰ به بيش از ۴۹۰۰۰ نفر تخمين مي‌زند.

خشكبيجار با بخش‌هاي خمام و لشت نشاو كوچصفهان از شهرستان رشت همسايه‌است.

شغل اكثر مردمان آن كشاورزي و دامپروري به شكل سنتي و اكثراً كشت برنج مي‌باشد.

شهر خشكبيجار در هفته روزهاي دوشنبه و پنج شنبه داراي بازار محلي مي‌باشد كه از روستاهاي اطراف براي خريد و فروش محصولات خود به اين بازار مي‌آيند.


موقعيت جغرافيايي

مساحت خشكبيجار ۹۵ كيلومتر مربع و طول جغرافيايي آن ۴۹ درجه و ۴۶ دقيقه و عرض جغرافيايي آن ۳۷ درجه و ۲۲ دقيقه‌است.
مطالب ويژه توپو گرافي

درياي خزر در شمال شهر خشكبيجار از ويژگي‌هاي مهم طبيعي منطقه بوده و بدون ترديد دريا و اختصاصات ويژه آن در زندگي ساكنان تاثير عميقي مي‌گذارددر اين منطقه حاشيه ساحلي دريا را يك نوار جنگلي از اشكوب درختان توسكا و غيره پوشانده كه مناظر زيبايي را به وجود آورده‌است.
آب و هوا

خشكبيجار با آب وهواي ويژه گيلان در اقليم مرطوب و معتدل واقع بوده و داراي باران فراوان ۹۷۴/۳ ميليمتر در سال و رطوبت ميانگين ۸۹ درصد و تعادل گرمايي متوسط ۱۶/۶ درجه‌است. حداكثر حرارت مطلق ۲۸/۵ و حداقل حرارت مطلق ۷/۵ درجه در فصول مختلف سال است. متوسط گرمترين ماههاي سال تير ۳۷/۵ و مرداد ۳۸ درجه و متوسط سردترين ماههاي سال بهمن ۱۴ و اسفند۱۵ درجه مي‌باشدپر باران ترين ماههاي سال بهمن با ۲۷۴/۵ و آذر با ۲۲۱ ميليمتر و كم باران ترين ماهها فروردين با ۵۰ و دي با ۴۶/۵ ميليمتر و تعداد روزهاي باراني سال ۱۳۶ روز مي‌باشد.
خاك منطقه خشكبيجار

خاك بخش خشكبيجار تماماً جلگه‌است. اين گروه از خاك كه معمولاً از رسوبات رود خانه‌ها بوجود آمده و داراي پستي و بلندي‌هاي اندكي است و بدليل دارا بودن مواد آلي و سابقه جنگلي منطقه و ريزش سالها برگان درختان به رنگ قهوه‌اي متمايل به سياه خاكستري بوده بهترين محل برا كشت انواع گياهان متداول بخصوص برنج است.
رودخانه‌هاي خشكبيجار

مهمترين رودخانه خشكبيجار رودخانه گيشه دمرده‌است. اين رود كه از ورودي شهر مي‌گذرد جلوه‌اي خاص به اين شهر بخشيده. افسانه‌اي قديمي بيان مي‌كند كه يك عروس وداماد خشكبيجاري در حين عبور از روي يك پل چوبي رودخانه، به علت شكستن پل در رود افتاده و عروس خانم جانش را از دست مي‌دهد. اين واقعه در روز عروسيشان اتفاق افتاده‌است مناظر زيباي اطراف رود چشم هر بيننده‌اي را مي‌ربايد رودهاي ديگر خشكبيجار عبارتند از:

نوره
خشكبيجاري
بازاري

وجه تسميه خشكبيجار

خشكبيجار كه سابق بر اين خشكبجار تلفظ و نوشته مي‌شد. از دو كلمه خشك وبيجار به معني شاليزار تركيب يافته‌است. با توجه به اطلاعات و بررسي اطلاعات بدست آمده در گذشته پديده كم آبي از مشكلات عمده اين منطقه بوده.دوري از سفيد رود عدم دسترسي به اين رود عظيم مشكلات فراواني را در امر كشاورزي ايجاد مي‌كرد. بطوري كه در سالهاي كم باران بعلت استفاده مرازع بالا دست به كمبود آب دچار مي‌شد. بر اين اساس به خشكبيجار يعني مزارع كم آب و خشك ناميده مي‌شد.
نفت در خشكبيجار

مخازن نفتي فراواني درمنطقه خشكبيجار كشف شده كه در فاز پالايشگاهي ميدان عظيم سردار جنگل در اين منطقه نيز استخراج نفت آغاز مي‌شود
خشكبيجار قديم

خشكبيجار در قديم از دو دهستان نوشر، حاجي بكنده وشامل روستاهاي زيادي بود كه از اين بخش جدا شدند. مساحت تقريبي اين منطقه در حدود۱۶۷ كيلومتر مربع بود كه به ۹۵ كيلومتر مربع تقليل يافت. صنايع دستي فراواني در اين شهر ساخته مي‌شد كه مي‌توان از ابريشم بافي ياد كرد. اين صنايع به دليل اقتصادي نبودن رفته رفته برچيده شدند.
سابقه تاريخي خشكبيجار

سابقه خشكبيجار به حدود ۸۰۰ سال پيش بر مي‌گردد. در زمان حمله مغول در سال ۷۰۶ هجري قمري اين شهر به دست سربازام مغول غارت شد و سلطان اين بخش (سالوك) كه مردي شجاع بوده مجبور به تسليم مي‌گردد. دردوره صفويه ودر زمان شاه طهماسب صفوي- حومت گيلان بيه پس (گيلان به دو قسمت بيه پس وبيه پش تقسيم شده بود) در سال ۹۷۵ هجري به جمشيد خان پسر سلطان محمود بخشيده شدجمشيد خان نيز در سال ۹۸۹ هجري قمري بوسيله وزيرش به قتل مي‌رسد. دو پسر جمشيد خان به نامهاي ابراهيم خان و محمدامين خان بر سر قلمرو پدر به ستيز با يكديگر بر مي‌خيزند. ابراهيم خان در پناه اميران فومن ومحمد امين خان در پناه اميران لاهيجان قرار مي‌گيرند. محمد امين خان پايگاهش را در خشكبيجار قرار مي‌دهد…. بنا به نوشته ه-ل رابينو در كتاب ولايات دارالمرز گيلان در حدود ۱۰۰ سال پيش خشكبيجار داراي ۱۶۰۰ باب خانه وهمچنين بازارهاي هفتگي در روزهاي دوشنبه وپنج شنبه بوده‌ است.

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري در سايت سفارت ايران در برلينهمراه باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ