woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
iranembberlin
درباره من
سفارت ايران در برلين iran embassy in berlin iran botschaft berlin
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۲:۴۲

جايزه و تنديس طلايي «امين الضرب» به دكترظريف اهدا شد


جايزه و تنديس طلايي امين الضرب ( دومين دوره اهداي نشان كار آفرين) پيش از ظهر امروز طي مراسمي به دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه اهداء شد.

ساير خبرهاي در سايت سفارت ايران در برلين

 

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۷:۰۴:۱۹

توئيت وزير امور خارجه درباره برجام از بروكسل


دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه با اشاره به نشست امروز خود با مقامات اروپايي در بروكسل نوشت:

"اجماع قوي" امروز در بروكسل:
۱) ايران به برجام پايبند است؛
۲) مردم ايران كاملا حق دارند از تمامي مزاياي برجام بهره مند شوند؛
۳) هر حركتي كه برجام را تضعيف كند غير قابل قبول است.‌ سه كشور اروپايي( فرانسه، انگليس و آلمان) و اتحاديه اروپايي بخوبي آگاه اند كه تداوم پايبندي ايران به برجام مشروط به پايبندي كامل ايالات متحده آمريكا به آن است.

با ما در خبرهاي تازه ايران و جهان در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۶:۳۷

وزير امور خارجه ايران با همتاي چيني خود تلفني در خصوص حادثه نفتكش ايراني تبادل نظر كردند

در اين تماس در خصوص اجراي برجام و لزوم انجام تعهدات همه طرفها و نيز سانحه تاسف بار براي نفتكش ايراني گفتگو شد.‌ دكتر ظريف با اشاره به شرايط ويژه اين نفتكش، خواستار تسريع در اقدامات امدادي و استفاده از همه ظرفيت ها براي مهار آتش شد. وزير امور خارجه چين هم با ابراز تاسف از بروز سانحه براي نفتكش ايراني اعلام كرد نيروهاي امدادي چيني همه تلاش خود را براي مهار آتش بكار گرفته و به كمك هاي خود با حداكثر همكاري ادامه خواهند داد.

آخرين اخبار را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۴:۵۲

تبريك سال نو  ميلادي روحاني  به مسيحيان ايراني

بسم الله الرحمن الرحيم

آغاز سال 2018 ميلادي را به همه هموطنان مسيحي تبريك عرض مي‌كنم. اميدوارم اين ايام كه مقارن با ايام ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) است براي همه شما سرشار از لحظات فرخنده و نيكو باشد.

بدون شك آموزه‌هاي مسيح(ع) براي بشريت سرشار از توجه به معنويت، صلح و دوستي است. سيره زندگي و توصيه‌هاي آن حضرت همواره بايد راهنماي همه ما باشد. ما امروز بيش از گذشته نيازمند به پيروي از آموزه‌هاي پيامبران الهي هستيم.

ما به ايراني كه خانه همه ايرانيان اعم از مسلمان، مسيحي، يهودي و زرتشتي است افتخار مي‌كنيم و احترام به همه اديان الهي را آموزه گرانقدر اسلام رحماني مي‌شناسيم.

با آرزوي سالي توأم با بركت و شادكامي براي هموطنان مسيحي، از خداوند متعال توفيق و سربلندي روزافزون را براي همگان مسألت دارم.

حسن روحاني

رييس جمهوري اسلامي ايران

سفارت ايران در برلين را با آخرين اخبار دنبال كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۹:۲۹

بيانيه مهم وزارت امور خارجه در خصوص تمديد اسقاطيه هاي الزامي تحريم‌هاي برجام و برخي تحريم هاي جديد توسط دولت آمريكا

به نام خدا

 روز جمعه مورخ ۲۲دي ۱۳۹۶ رئيس جمهور آمريكا عليرغم تلاش يك ساله خود براي از بين بردن برجام، بار ديگر ناگزير به تمديد اسقاطيه هاي الزامي در برجام گرديد. استحكام دروني برجام و حمايت بين المللي از اين توافق، راه را بر تلاش هاي آقاي ترامپ، رژيم صهيونيستي و اتحاد ناميمون تندروهاي جنگ طلب براي لغو اين توافق يا ايجاد تغييرات در آن بسته است. 

با اين حال، رئيس جمهور آمريكا بر اساس رويه يك ساله خود همچنان به اقدامات خصمانه عليه مردم ايران ادامه داده و تهديداتي را تكرار مي‌كند كه بارها در اجراي آنها ناتوان مانده است و با ادامه روش يك سال گذشته خود همزمان با انجام اقدامات اجباري مندرج در برجام، و براي نشان دادن خصومت با مرم بزرگ ايران، از سر استيصال تعدادي از اتباع ايراني و غيرايراني را به بهانه هاي غيرقانوني، كهنه و مضحك در فهرست تحريم قرا‌‌‌‌‌ر داده است تا حداقل بخشي از ناكامي هاي خود را جبران كرده باشد. 

جمهوري اسلامي ايران با محكوم كردن تهديدات آمريكا و اضافه كردن افراد جديد به فهرست تحريم ها، نكات زير را مورد تاكيد قرار مي دهد: 

۱- جمهوري اسلامي ايران همراه با اعضاي ديگر برجام و جامعه جهاني بارها تاكيد كرده است كه برجام يك سند معتبر بين المللي است و به هيچ عنوان قابل مذاكره مجدد نيست. 

۲- جمهوري اسلامي ايران صراحتا تاكيد مي نمايد كه هيچ اقدامي فراتر از تعهدات خود در برجام را انجام نخواهد داد، هيچ تغييري در اين توافق را نه اكنون و نه در آينده نخواهد پذيرفت، و اجازه نمي دهد هيچ ارتباطي بين برجام و هر موضوع ديگري برقرار گردد. 

۳- دولت آمريكا، همچون ساير اعضاي برجام موظف به اجراي تمامي تعهدات خود مي باشد و چنانچه به بهانه هاي واهي از تكاليف خود شانه خالي نمايد مي بايست مسئوليت عواقب آن را به طور كامل پذيرا باشد. 

۴- دولت آمريكا در طول دو سالي كه از اجراي برجام مي گذرد همواره با بدعهدي ها، تعلل ها و سياست هاي خصمانه خود مفاد مختلفي از برجام را زير پا گذارده است. سياست يك سال گذشته آقاي ترامپ و بيانيه امروز وي در تعارض صريح با بندهاي ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام است و جمهوري اسلامي ايران اين تخلف آشكار را به كميسيون مشترك برجام گزارش و آن را پيگيري خواهد كرد. 

۵- تصميم رژيم آمريكا براي افزودن تعدادي از اتباع ايراني و غير ايراني به فهرست خودساخته و غيرقانوني تحريمي آمريكا، فقط و فقط اثبات كننده استمرار خصومت هيات حاكمه آمريكا عليه ملت بزرگ ايران است. 

۶- اقدام خصمانه و غيرقانوني رژيم ترامپ در قرار دادن نام حضرت آيت الله آملي لاريجاني رياست محترم قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران در فهرست به اصطلاح تحريم هاي جديد آمريكا از تمامي خطوط قرمز رفتاري در جامعه بين المللي عبور كرده و اقدامي خلاف اصول آمره حقوق بين‌الملل و نقض تعهدات دوجانبه و بين المللي ايالات متحده است كه حتما با واكنش جدي جمهوري اسلامي پاسخ داده خواهد شد و مسئوليت تمامي تبعات اين اقدام خصمانه بعهده دولت ايالات متحده خواهد بود.

۷- استناد به مفهوم والاي حقوق بشر براي تحريم مقامات و شهروندان ايران از سوي رژيمي كه مهمترين متحدينش بدترين ناقضان حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در تاريخ معاصرند، و از سوي فردي كه آلوده به ذهنيت نژادپرستانه و بيگانه ستيزي بوده و عبارات كثيف نژادپرستانه اخير او عليه ملت‌هاي مختلف انزجار جامعه بين المللي و مردم آمريكا را برانگيخته است، و كسي كه فروش ميلياردها دلار سلاح براي قتل عام انسان هاي بيگناه در خاورميانه و ترويج خشونت و هرج و مرج را افتخار خود مي داند، مايه وهن و بي آبرويي براي ملل متمدن و لكه ننگي براي زمامداري مدرن به شمار مي آيد. 

۸ - دولت آمريكا كه خود همواره طي دهه هاي گذشته و در حال حاضر سياه ترين كارنامه را در جهان در سركوب ملت هاي آزاديخواه و حمايت از رژيم هاي سركوب گر، از جمله حمايت بي قيد و شرط از نظام ستم شاهي و انجام كودتا عليه دولت دموكراتيك منتخب مردم ايران در گذشته و حمايت از دولتهاي اشغالگر، متجاوز و سركوبگر همچون رژيم صهيونيستي و اذناب منطقه اي اش از اراضي اشغالي فلسطيني تا بحرين و يمن دارد، از سويي با ريختن اشك تمساح در حركتي مزورانه و با سردادن شعارهاي سراپا دروغ مدعي حمايت از حقوق بشر مردم ايران مي‌شود و از سويي ديگر با اعمال تحريم‌هاي ظالمانه، ممنوع ساختن ورود شهروندان ايراني به آن كشور و ديگر رفتارهاي توهين آميز، ملت متمدن ايران را تروريست لقب مي دهد.

۹ - اعمال تحريم هاي غير قانوني و اظهارات و تحركات خصمانه دولت آمريكا عليه مسئولين و ملت رشيد ايران كه از ماهيت زياده خواهي و خوي سلطه طلبي حاكمان آمريكا ناشي مي‌شود، همواره و هميشه براي افكار عمومي و وجدان بيدار مردم ايران و جهان سياستي شكست خورده و بي‌اعتبار تلقي شده است و دست يازيدن به چنين اقداماتي ناشي از سرخوردگي اين كشور از بيداري ملت فهيم ايران در مقابله با اقدامات مداخله جويانه و طراحي شده براي ايجاد اغتشاش و بحران در جمهوري اسلامي ايران طي دهه هاي گذشته و بخصوص در جريان وقايع اخير است.

۱۰ - ايالات متحده بايد بياموزد كه تمامي اركان و قواي سه گانه مقتدر جمهوري اسلامي ايران كه مستظهر به پشتيباني قاطبه ملت هميشه سرفراز ايران هستند، با همدلي و وحدت كلمه، وقعي به اين نوع سياست‌ها و استانداردهاي دوگانه و خصمانه عليه كشور خود نگذاشته و در زمان مقتضي پاسخ مناسبي به اينگونه اقدامات خصومت آميز آمريكا خواهند داد.‎

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۴۹:۰۵

بندر لنگه

بندر لنگه يكي از شهرهاي استان هرمزگان ايران است. اين شهر مركز شهرستان بندر لنگه و يكي از بنادر مهم جنوب كشور است.
براساس اطلاعات موجود در 54 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و در 26 درجه و 18 دقيقه عرض شمالي از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است.
فاصله بندر لنگه تا شهر لار 280 كيلومتر و تا بندر عباس 192 كيلومتر و تا بوشهر 420 كيلومتر و تا شهر بستك 170 كيلومتر است. هواي شهر بندر لنگه مانند ساير شهرهاي ساحلي مرطوب و در تابستان گرم است.

محدوده بندر لنگه
حدوداً از شرق شهر كنگ، از غرب روستاي شناس و مغويه، از جنوب خليج فارس و از سمت شمال به صحراي مهركان محدود مي‌گردد.

خطوط طول و عرض
براساس اطلاعات موجود در 54 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و در 26 درجه و 18 دقيقه عرض شمالي از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است.

فاصله بندر لنگه با شهرهاي اطراف
فاصله بندر لنگه تا شهر لار 280 كيلومتر و تا بندر عباس 192 كيلومتر و تا بوشهر 420 كيلومتر و تا شهر بستك 170 كيلومتر است. هواي شهر بندر لنگه مانند ساير شهرهاي ساحلي مرطوب و در تابستان گرم است.

جانوران وپرندگان
در كوههاي اطراف بندر لنگه حيوانات و پرندگان مختلفي وجود دارند مانندآهو، روباه، گرگ، شغال، جوجه‌تيغي وكفتار. از پرندگان مانند: كبك، شاهين، و قُمري و بلبل و تيهو غيره از پرندگان كوهي وصحرائي.

پوشش گياهي
اغلب زمينهاي شهرستان بندر لنگه داراي قابليت مرتعي است ومناسب‌ترين اراضي جهت استفاده‌هاي مرتعي وبرداشت علوفه محسوب مي‌شوند. در اطراف لنگه درختان بزرگ و تنوهمندي وجود دارد مانند: كُنار، كُور و سمر ،سَلَم و غيره، در زمان قديم مردمان لنگه از هيزم اين درختان براي پخت و پز وبراي تدفئه خانهاشان استفاده مي‌كرده‌اند.

جمعيت
جمعيت شهر بندر لنگه طبق سرشماري عمومي نفوس و مسكن در سال 1385 ، برابر با 26175 نفر بوده‌است.

 

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۷:۱۰

نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته در شهر تبريز برگزار خواهد شد

در راستاي انتخاب شهر تبريز به عنوان پايتخت گردشگري كشورهاي اسلامي در سال 2018 ميلادي و به منظور معرفي توانمنديهاي استان آذربايجان شرقي در بخش گردشگري و تغذيه به فعالين اين بازار نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته از تاريخ 2 لغايت 5 اسفند ماه 1396 (21 لغايت 24 فوريه 2018 با حضور فعالين بخش هاي مختلف  توريسم برگزار خواهد شد. 

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۵۷:۵۳

برج كلاه‌فرنگي شوشتر

برج كلاه‌فرنگي شوشتر با قدمت دوره قاجاريه در مركز شهر شوشتر در استان خوزستان قرار دارد.
اين بناي برج مانند در كنار رود كارون و نزديك به بند ميزان در شهرستان شوشتر قرار دارد و مشهور به كلاه فرنگي است.

اين برج هشت ضلع دارد و زيرسازي آن كه برج روي آن قرار گرفته است، نسبت به سطح زمين، چهار متر ارتفاع دارد و ارتفاع خود برج نيز حدود هفت متر است.

مردم شهر شوشتر اين برج را كلاه‌فرنگي مي نامند و مي گويند، برج جايگاه ديده‌باني قيصر روم يا شاپور ساساني جهت نظارت بر كار كارگران مشغول در بندميزان بوده است.

نماي بيروني اين برج از سنگ‌هاي تراش خورده ساخته شده است. كه اين سنگها نيز به مرور زمان افتاده‌اند و اكنون فقط سه متر از اين سنگهاي تراش خورده بر بدنه برج باقي مانده است.

بندميزان با دو ضلع مورب خود، تقريبا در روبرو و چشم‌انداز اين برج قرار دارد.

برج كلاه‌فرنگي شوشتر در سال 1378 توسط سازمان ميراث فرهنگي با شماره 2611 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

با ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين آشنا شويد

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۸:۳۱

اولين سفير پس از انقلابي شيلي در ايران رونوشت استوار نامه خود را به وزير امور خارجه تقديم كرد.

"ايگناسيو يانوس" اولين سفير شيلي در ايران عصر امروز ضمن ديدار با دكتر محمد جواد ظريف رونوشت استوار نامه خود را تقديم ايشان كرد.

دكتر ظريف در اين ديدار ضمن اشاره به تقويت روابط سياسي ايران و شيلي و همكاري بخش هاي خصوصي دو كشور به منظور توسعه مناسبات اقتصادي و تجاري، خواستار يافتن راه هاي تازه براي تقويت روابط دو كشور در بخشهاي مختلف، از جمله روابط بانكي شد.

وزير امور خارجه كشورمان همچنين بر لزوم تقويت روابط مردمي و پارلماني ميان دو كشور در دوره جديد تاكيد كرد.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :iranembberlin
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۱:۱۵

تشريح آخرين وضعيت سرنشينان نفتكش سانچي و اقدامت انجام شده توسط دستگاه ديپلماسي كشور از زبان سخنگوي وزارت امور خارجه ايران

 

بهرام قاسمي در گفتگو با ايسنا ضمن با ابراز تاسف مجدد از حادثه‌اي كه براي نفتكش ايراني و همچنين سرنشينان آن در آب‌هاي چين رخ داده است، اظهار كرد: از همان روز نخست اين اتفاق در وزارت امور خارجه ستادي مرتبط با آن تشكيل شد؛ دوشنبه گذشته در نشست خبري نيز اعلام كردم كه دستورات لازم در اين ارتباط به سفارت جمهوري اسلامي ايران در پكن و سركنسولگري كشورمان در شانگهاي داده شده است.

وي با بيان اين‌كه «نمايندگي كشورمان در چين در طول اين مدت به صورت مكرر با مقامات چين براي پيگيري اين موضوع در تماس بوده است»، تصريح كرد: ‌از ابتداي اين حادثه تلخ در خود چين نيز براي اين موضوع ستاد بحراني تشكيل شد و طي روزهاي اخير يك خط تماس دائمي بين تهران  و پكن برقرار بوده است.

وي با بيان اين‌كه «ما به طرف چيني اعلام كرده‌ايم كه از هر طريق ممكن كه مي‌توانند تلاش بيشتري را بعمل آورند»، در عين حال گفت: دولت چين به ما اطمينان داده است كه با تمام توان در اين زمينه در حال تلاش است.

سخنگوي وزارت  امور خارجه افزود: در اين ارتباط جمهوري اسلامي ايران با سازمان آيمو (سازمان جهاني دريانوردي)  نيز رايزني‌هايي داشته است.

وي همچنين اضافه كرد: همانگونه كه در خبرها آمد؛ آقاي دكتر ظريف امروز با وزير امور خارجه چين در اين ارتباط به صورت مفصل صحبت كردند. در اين گفت‌وگوي تلفني وزير امور خارجه چين گزارشي از اقدامات انجام شده براي خاموش كردن حريق ايجاد شده و تعيين سرنوشت وضعيت سرنشينان اين نفتكش ارائه و اطمينان داد كه دولت چين با تمام توان به فعاليت خود ادامه مي‌دهد تا هر چه زودتر وضعيت اين نفتكش و سرنشينان آن مشخص شود.

وي افزود: علاوه بر تماس‌هاي مستمر با مقامات چيني طي روزهاي گذشته و حضور برخي از مقامات و مسؤولين ذيربط ايراني در چين، نيروهاي ويژه عمليات امداد و نجات كشورمان به سمت محل حادثه اعزام شده‌اند تا بتوانند در يك اقدام جمعي در جهت مقابله با آتش و اطفاي حريق اقدام نمايند كه اميدواريم در صورت عدم وقوع هرگونه حادثه غيرمترقبه، نيروهاي مشترك ويژه امداد و نجات بتوانند تا فردا وارد نفتكش ايراني شوند.

آخرين اخبار را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

قاسمي افزود: وزارت امور خارجه طي روزهاي اخير علاوه بر چين با دولت ژاپن و كره جنوبي نيز در تماس مستمر بوده است و ژاپن علاوه بر همكاري‌هاي كه تاكنون صورت گرفته، قرار است با اعزام تجهيزات لازم و مورد نياز و تيم‌هاي امداد و نجات در اين عمليات مشترك مشاركت لازم را داشته باشد.

وي همچنين افزود: علاوه بر وزارت امور خارجه در ساير وزارتخانه‌ها و دستگاه نيز ستادهايي در اين ارتباط تشكيل شده است و آن‌ها نيز در حال انجام وظايف محوله خود مي‌باشند.

وي با اشاره به نگراني خانواده‌هاي سرنشينان نفتكش سانچي و با ابراز همدردي با آن‌ها تاكيد كرد: شرايط سخت روحي خانواده‌هاي اين عزيزان براي ما كاملا  محسوس و قابل درك است و از همان ابتداي وقوع اين ماجرا وزير امور خارجه شديدا نسبت به سرنوشت پرسنل اين نفتكش نگران بوده و دستورات لازم به بخش هاي مختلف وزارت امور خارجه براي پي‌گيري وضعيت اين هموطنان را صادر و آنها را مكلف نموده علاوه بر اقدامات ديپلماتيك و سياسي لازم، با تمام توان و در حد امكان همكاري‌هاي لازم را با ساير دستگاه‌هاي ذيربط بعمل آورند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاى وبلاگ